Naujienos

RENGINYS

2022 03 23

2022 m. kovo 22 d. Rokiškio rajono savivaldybės salėje pristatytas projektas  „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas VšĮ Rokiškio PASPC“. Projektas įgyvendinamas pagal programą „Sveikata“, kurią finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija (Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšos). Projekto vertė 80 625 eurai.
Savivaldybės biudžeto lėšomis įsigytos dovanos (kūdikio lizdai su rinkiniu mamai ir naujagimiui) projekte dalyvaujančioms šeimoms.
 
Projekto tikslas bei veiklos rezultatai tiesiogiai susiję su motinos ir vaiko geros savijautos užtikrinimu, siekiant skatinti jautrią ir atsakingą vaikų priežiūrą, mažinant nepageidaujamų atvejų skaičių, suteikiant tėvams mokymus apie vaikų vystymąsi.
Palankios aplinkos mamai ir kūdikiui sukūrimas yra viena geriausių investicijų. Daugybė tyrimų rodo, kad kuo ankščiau atliksime šią investiciją, tuo didesnę grąžą gausime ateityje. JAV ekonomistai paskaičiavo, kad investavus 1 dolerį į slaugytojo – šeimos partnerystės programą grąža ateityje yra 5 kartus didesnė.
Viena iš planuojamų veiklų – šeimos konsultanto, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio sukūrimas ir jo įdiegimas. Įdiegus šeimos konsultanto modelį, bendradarbiaujant su Obelių socialinių paslaugų namais, Rokiškio visuomenės sveikatos centru, NVO Mamų klubas bei Rokiškio socialinės paramos centru siekiama įtraukti jaunas mamas į partnerių organizuojamas veiklas, suteikti joms daugiau žinojimo ar saugumo besilaukiant kūdikio ir vėliau suteikti individualią pagalbą auginant vaikutį. Šeimų lankymo modelyje įtraukti šie komponentai: priežiūros teikimas (mano sveikata, mano vaikas), sprendimų priėmimas ir palaikymas (Rūpinimasis vaiku) ir socialiniai ir bendruomenės ištekliai (mano šeima ir draugai, mano namai, mano darbas).
Šeimų lankymo specialistė :
Kuria aplinką, užtikrinančią pagarbą individo vertybėms, papročiams bei dvasiniams įsitikinimams;
Užtikrina asmeninės informacijos konfidencialumą;
Bendradarbiauja su kolegomis – gydytojais, socialiniais darbuotojais, psichologais ir kitų sričių specialistais, kurie rūpinasi žmonių sveikata.
 
Projekto įgyvendinimo trukmė 30 mėnesių. Pasibaigus projektui bus vertinamas jo efektyvumas. Ilgalaikis jos įgyvendinimas leidžia vertinti programos trumpalaikį ir ilgalaikį poveikį visuomenei ir individui. Įdiegus šeimų lankymo modelį tikimasi, kad pagerės tiek artimieji, tiek atokieji rodikliai susiję su motinos ir vaiko sveikata bei socialine gerove.
Šeimos konsultantas aptarnaus 25 šeimas. Viso projekto metu pas vieną šeimą suplanuota 64 vizitai: (14 vizitų prenataliniu laikotarpiu), 28 vizitai iki kūdikiui sueis 12 mėn. ir 22 vizitai iki vaiko 2 metų. Šeimos konsultantas baigs 63 val. trukmės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto podiplominę studijų programą.
Po projekto pristatymo psichologė Žaneta Taurienė skaitė paskaitą „Atsakinga pozityvi tėvystė nūdienos kontekste“. Akcentuota vaiko raida nuo gimimo iki 6 metų amžiaus.